svētdiena, 2013. gada 6. oktobris

Pieturēt vasaru/ Den Sommer anhalten

Kad iestājusies rokdarbu pauze, tad var parunāt par ko citu. Tā es gribēju nosaukt šo ziņu pirms nedēļas, bet tā kā bija viens pēkšņs un aktīvs šūšanas vakars, un ir iesākts arī viens mazs izšujamais darbiņš, tad pauze ir beigusies. Rudens, manuprāt, šogad ir ļoti jauks. Septembris bija silts un sauss, salnas nav stipras, tāpēc koki krāsojas tik skaisti. Bet gribas jau paturēt vasaras sajūtu, tāpēc atcerēsimies to.
Vasarā izmēģināju roku divās jaunās zīmēšanas tehnikās - enkaustikā(gleznošana ar karstiem vaska krītiņiem)..
Wenn eine Handarbeitspause ist, dann kann frau über etwas anderes sprechen. So wollte ich das Post vor einer Woche nennen, aber da ich einen plötzlichen und aktiven Nähabend hatte, und eine kleine Ausstickarbeit ist auch begonnen, dann ist die Pause zu Ende. Der Herbst, so denke ich, ist in diesem Jahr sehr nett. Der September war warm und trocken, die Nachtfroste sind noch nicht stark gewesen, deshalb färben sich die Bäume so schön. Aber frau wollte das Wassergefühl behalten, deshalb erinnern wir daran.
Im Sommer habe ich mein Hand in zwei neuen Zeichentechniken ausprobiert. Enkaustik(das Malen mit heißen Wachskreiden).. 


..un zīmēšanā ar augiem.Cik atceros violetā krāsa bija no kosmejām, īpaši koša bija ziedlapiņas apakšpuse, dzeltenais no samtenēm un skaisti zaļais no samteņu lapiņām.
..und Zeichnen mit Pflanzen. So viel ich erinnere, das Violett war von den Blütblättern von den Kosmea, besonders ausgeprägt war die Farbe von den unteren Seite der Blüte, das Orange von Ringelblumen und das Grüne von den Blätter der Ringelblumen.
Bet..rudens kā rudens... Aber..der Herbst ist wie der Herbst
(so singt auch die Gruppe Brainstorm oder hier)


..un tumšā pievakarē pie karstas tējas krūzes dzērveņu kūka, kas bija izmēģināta ziemā.
.. und am dunklen Abend zusammen mit Tee den Moosbeerenkuchen, den ich im vorigen Winter ausprobiert habe.

4 komentāri:

Diāna teica...

Ļoti jauks, rudenīgs ieraksts. Pirmo reizi dzirdu par tādām tehnikām, interesants rezultāts!

Inese teica...

feini eksperimenti - tā krītiņu tehnika ļoti interesanta sanākusi
Rudens Tavā pusē skaists, bildēs gan tas vienmēr skaisti izskatās, ja nav jāsalst dabā :)))

Aiva teica...

Burvīgs rezultāts no krītiņiem! Man ļoti patīk. Nekad nebiju piefiksējusi ka sauc šo tehniku, atceros, ka skolas laikaa, es to saucu par gludekļa tehniku :D

RitaGri teica...

Jā, enkaustikā izmanto gludekli, tagad pat ir nopērkami speciāli tam paredzēti mazi gludeklīši. Senāk jau tika izmantoti Straumes gludekļi. Kā gan tos varēja notīrīt pēc krītiņu kausēšanas?